CSR W UBEZPIECZENIACH: LINK4

Dodano: 26-07-2017

Towarzystwo Ubezpieczeń LINK4 aktywnie współpracuje z Fundacją im. Bartka Kruczkowskiego Organiści, która zajmuje się promocją transplantologii w Polsce. W tym roku ubezpieczyciel już po raz czwarty był partnerem rajdu rowerowego dla transplantacji.

Jedną z głównych akcji prowadzonych przez Fundację jest organizowany co roku Rajd dla transplantacji - Podziel się sobą! Jego celem jest promowanie w naszym kraju idei transplantacji oraz świadomego dawstwa narządów i tkanek. Uczestnicy rajdu rozdają ulotki tematyczne i oświadczenia woli, uświadamiając i zachęcając do podejmowania dialogu na ten temat w gronie rodziny i przyjaciół. Często przeszczep jest jedyną metodą leczenia ratującą życie pacjenta. Dlatego do udziału w rajdach zapraszane są również osoby po przeszczepie. LINK4 wspiera organizację podczas wszystkich edycji rajdu. W ten sposób ubezpieczyciel uświadamia, uwrażliwia i apeluje do społeczeństwa w kwestii problemów z przeszczepami.

Wspierana przez ubezpieczyciela Fundacja Organiści powstała po śmierci Bartka Kruczkowskiego, który dzięki swoim narządom ofiarował dar życia 6 osobom oraz przypomniał jak ważna jest rozmowa i wiedza na temat przeszczepiania narządów. Inspiracją do działalności Fundacji jest niechętny stosunek społeczeństwa do kwestii przeszczepiania narządów jak i mity na temat transplantologii. Ubezpieczyciel wspiera ją w misji upowszechniania wiedzy o transplantacji i prawie dotyczącym dawstwa organów po śmierci i za życia. Fundacja wspiera również osoby oczekujące na transplantację jak również rodziny dawców. Działania Fundacji mają na celu skłonienie jak największej liczby osób do podjęcia świadomej woli przekazania po śmierci swoich organów do transplantacji jak i zarejestrowania się jako dawcy szpiku czy krwi.

wstecz