CSR W UBEZPIECZENIACH: INTERRISK

Dodano: 28-07-2017

InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group w swojej strategii CSR postawiło na cztery główne obszary działania. Po pierwsze, spółka podejmuje działania mające na celu zwiększenie świadomości finansowej dzieci i młodzieży. Wspiera podopiecznych domów dziecka. Dużo uwagi poświęca też potrzebom społeczności lokalnych, a także zajmuje się sponsoringiem imprez sportowych.

W akcjach podejmowanych przez Spółkę biorą udział pracownicy, ich rodziny oraz partnerzy biznesowi InterRisk. W sumie do tej pory zaangażowało się ponad 1 000 osób.

Pracownicy oddziałów InterRisk przeprowadzają wykłady dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wprowadzają ich w świat finansów i ubezpieczeń, kształtując w nich świadome postawy uczestników rynku finansowego. Zajęcia odbywają się także w domach dziecka.

Bydgoski oddział towarzystwa od kilka latu wspiera akcję Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. W jej ramach pracownicy zbierają maskotki, które następnie trafiają do dzieci przebywających w szpitalach. W akcję włączyły się także rodziny zatrudnionych w Spółce.

W wyniku współpracy podjętej przez ubezpieczyciela z gminą Cisna w Bieszczadach, gdzie zakład obejmuje ochroną ubezpieczeniową Bieg Rzeźnika, prowadzone są szkolenia dzieci dotyczące bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym pieszych. Towarzystwo w celu zacieśnianiu relacji zorganizowało wśród swoich pracowników zbiórkę książek dla Gminnego Centrum Kultury i Ekologii. W pierwszej edycji akcji przekazano do gminy ponad 250 lektur szkolnych i wiele innych pozycji wydawniczych. W roku 2017 przekazano środki pieniężne na zakup materiałów szkolnych i książek na potrzeby Zespołu Szkół w Cisnej. Uczniowie i studenci z całej Polski otrzymali od InterRisk już ponad milion odblasków ratujących życie.

InterRisk od kliku lat organizuje także Bieg Charytatywny. W poprzednich latach uczestniczyli w nim członkowie Zarządu Spółki, pracownicy, agenci zakładu ubezpieczeń oraz pracownicy Spółek z Grupy VIG. Dochód z pierwszej imprezy został przeznaczony na zakup karmy dla psów ze schroniska w Józefowie. Środki „wybiegane” podczas następnej edycji zostały przekazane Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” na rehabilitację Bartłomieja Kowalczyka. W tym roku ubezpieczyciel planuje kolejny „Bieg dla Bartka”. Osoby pragnące wesprzeć rehabilitację chłopca prosimy o wpłaty na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994; Tytułem: 16428 Kowalczyk Bartłomiej darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

wstecz