CSR W UBEZPIECZENIACH: BZ WBK-Aviva

Dodano: 30-06-2017

Wraz z początkiem lipca portal beinsured.pl startuje z nowym cyklem artykułów: „CSR w ubezpieczeniach”. Poprzez publikacje zamieszczane w tej serii chcemy przybliżyć naszym czytelnikom działalność zakładów ubezpieczeń w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu zarówno w skali globalnej jak i na polskim rynku.

W każdym numerze dziennika beinsured znajdziecie Państwo omówienie aktywności CSR-orowej jednego z zakładów ubezpieczeń, prowadzącego działalność na polskim rynku. Gdyby chcieli Państwo przedstawić nam działalności swojego zakładu ubezpieczeń lub uzupełnić publikację o interesujące elementy, zapraszamy do kontaktu z redakcją:

W pierwszej publikacji z cyklu „CSR w ubezpieczeniach” na warsztat wzięliśmy BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń. Ten zakład ubezpieczeń szczególnie intensywnie działa w obszarze ubezpieczeń zdrowotnych, zwłaszcza znany jest ze swojej oferty ubezpieczenia na ryzyko choroby nowotworowej – Onkopolisy. Produkt jest dostępny na polskim rynku od roku, a jego ambasadorką została aktorka Katarzyna Bujakiewicz.

W oparciu o ten element działalności biznesowej BZ WBK-Aviva została przygotowana i sukcesywnie realizowana strategia CSR-owa ubezpieczyciela. Działalność prospołeczna towarzystwa polega na współpracy z Fundacją im. Anny Wierskiej „Dar Szpiku” (znanej raczej pod nazwą: Drużyna Szpiku). Fundacja została powołana przede wszystkim w celu prowadzenia działań z zakresu profilaktyki chorób nowotworowych krwi oraz propagowania idei pozyskiwania dawców szpiku i transplantacji szpiku kostnego. Fundacja także wspiera osoby chore i ich rodziny.

Współpraca towarzystwa ubezpieczeń z Drużyną Szpiku rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Do tej pory BZ WBK-Aviva włączyło się w organizację kilku eventów. W grudniu ubiegłego roku w poznańskiej siedzibie banku odbyło się spotkanie z wolontariuszami Drużyny Szpiku. Goście opowiedzieli pracownikom instytucji o dawstwie szpiku, aktualnych działaniach i wyzwaniach stojących przed wolontariuszami Fundacji.

Ponadto, pracownicy banku przygotowali świąteczne paczki dla podopiecznych fundacji. Towarzystwo ubezpieczeń zaangażowało się również w poznańskie obchody Dni Mamy Onkologicznej. Także BZ WBK-Aviva zostało sponsorem VII Szpikniku Drużyny Szpiku.

wstecz