CSR W UBEZPIECZENIACH: Allianz

Dodano: 03-07-2017

Allianz Polska, który jest częścią niemieckiej grupy ubezpieczeniowej Allianz, istnieje na polskim rynku od 1997 r. Działalność społeczną spółka rozpoczęła już cztery lata po utworzeniu polskiego oddziału, w 2001 r.

Allianz prowadzi kilka ciekawych projektów CSR-owych w skali globalnej, do których przyłączają się zakłady ubezpieczeń z poszczególnych rynków, gdzie obecny jest niemiecki ubezpieczyciel. Jedną z takich inicjatyw jest Allianz World Run. Celem wydarzenia jest zbiórka środków na wsparcie SOS Wiosek Dziecięcych. Allianz Polska sfinansował w ten sposób działalność Placówki Wsparcia Dziennego „Promyk” w Domanicach, niedaleko Siedlec.

Również od 7 lat ubezpieczyciel organizuje w Monachium obóz sportowy dla utalentowanych sportowo nastolatków. Młodzież ma szansę poznać miasto, poćwiczyć pod okiem profesjonalnych trenerów młodzieżowego klubu FC Bayern czy obejrzeć mecz na Allianz Arenie. W wydarzeniu bierze udział także młodzież z Polski. Allianz w ramach programu „Wspieramy najlepszych w drodze na szczyt” ma na swoim koncie sponsoring Roberta Kubicy w latach 2005-2007 i kpt. Jarosława Kaczorowskiego w samotnych regatach Transat 6.50.

Allianz wspiera też młodych muzyków. W pierwszej edycji Allianz Junior Music Camp wziął udział Polak, który szkolił swoje umiejętności pod okiem Lang Langa. Mecenat nad młodym pianistą objął Allianz Polska – towarzystwo ufundowało muzykowi fortepian. Do elitarnego grona uczestników czwartej edycji programu także został wyłoniony reprezentant z Polski.

Ponadto, od 2013 r. Allianz uczestniczy w globalnym programie My Finance Coach. Pracownicy polskiego zakładu ubezpieczeń w ramach działalności edukacyjnej przeprowadzili warsztaty dla ponad 1 tys. uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Allianz Polska organizuje też jednodniowe praktyki dla licealistów.

Na polskim rynku ubezpieczyciel szczególnie angażuje się w rozwój kultury i nauki. Pierwszą podjętą inicjatywą było wsparcie finansowe wykopalisk prowadzonych w Kałdusie k. Chełmna. Allianz Polska intensywnie wspierał też działalność Teatru Muzycznego Roma. Był również patronem Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą (w latach 2007-2012) czy Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską (w 2010 r.). Ubezpieczyciel był także sponsorem nagród artystycznych „Feliksy Warszawskie”, za co otrzymał tytuł Mecenasa Kultury Warszawy w 2006 i 2009 r. Z inicjatywy towarzystwa były też przyzwane Krakowskie Nagrody Allianz – Kultura, Nauka, Media. Wśród laureatów tego wyróżnienia znaleźli się m.in. Anna Dymna czy Muzeum Narodowego w Krakowie.

wstecz