Concordia wspiera kampanię „Wspólna zabawa – zwyczajna sprawa”

Dodano: 17-10-2017

Concordia Ubezpieczenia włączyła się w kampanię „Wspólna zabawa – zwyczajna sprawa” Stowarzyszenia „Potrafię Więcej”. Jest to wynik podjętej w marcu tego roku współpracy zakładu ubezpieczeń z poznańskim stowarzyszeniem.

– Obecnie rusza długo oczekiwana i bardzo ważna społecznie kampania „Wspólna zabawa – zwyczajna sprawa”. W jej słuszność uwierzyliśmy już na etapie prac koncepcyjnych. Cieszę się, że możemy dołożyć naszą cegiełkę w podnoszenie świadomości i budowanie otwartości w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi – mówi Jacek Smolarek, Prezes Concordii Ubezpieczenia.

Celem kampanii jest zachęcenie dzieci i rodziców zdrowych oraz niepełnosprawnych dzieci do dawania szansy na integrującą zabawę. – Zależało nam, aby w kampanii pokazać korzyści ze wspólnej zabawy, a nie moralizować lub pouczać. Nie chcemy też mówić, co jest dobre, a co złe – wyjaśnia Aleksandra Pilimon, psycholog, pedagog i prezes Stowarzyszenia „Potrafię Więcej”. – Zachęcamy do tego, aby zachować się zwyczajnie, jeśli czegoś nie wiemy, zapytać, uśmiechnąć się do siebie, dać sobie szansę – dodaje.

Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć na stronie: www.wsparcie.org.pl/wspolnazabawa

wstecz