Concordia wprowadza nowe zasady przyznawania prowizji

Dodano: 27-09-2017
Kategorie :

Tomasz Kromolicki, dyrektor Biura Bancassurance w Concordia Ubezpieczenia, udzielił wywiadu redakcji portalu alebank.pl. Zapowiedział w nim uruchomienie już od przyszłego miesiąca nowego systemu przyznawania prowizji bankom spółdzielczym.

Jak wyjaśnił dyrektor, nowy system będzie opierał się na czterech elementach. Pierwszym jest stała stawka prowizyjna. Pozostałe trzy są zmienne i zależą od spełnienia poszczególnych warunków: bycie wyłącznym agentem Concordii, posiadanie systemów motywacyjnych do sprzedaży ubezpieczeń lub przekroczenie określonego przypisu składki.

„Przygotowane przez nas rozwiązanie jest w pełni transparentne i umożliwia przy­stąpienie bądź zmianę wykorzystania wymienionych elementów systemu na każdym etapie współpracy” – wyjaśnił Tomasz Kromolicki.

Jak podkreślił przedstawiciel zakładu ubezpieczeń, uruchomienie nowego systemu prowizyjnego wpisuje się w obchody 20-lecia obecności Concordii Ubezpieczenia na polskim rynku. „Nasz rozwój to w dużej mierze zasługa banków spółdzielczych, które były inicjatorem naszego powstania. Chcemy się podzie­lić tym sukcesem i umożliwić wypłacanie naszym partnerom biznesowym jeszcze większych wynagrodzeń” – podał dyrektor. Dodał, że oznacza to zwiększenie wynagrodzeń dla pośredników w kanale bancassurance.

Podkreślił, że nowy system wynagradzania ma na celu zwiększenie sprzedaży ubezpieczeń w kanale bancassurance poprzez zachęcanie banki spółdzielcze do sprzedaży wyłącznie produktów od poznańskiego zakładu ubezpieczeń. Dlatego też instytucje, które zdecydują się na takie rozwiązanie, mogą uzyskać wyższe przychody.

„Tę grupę banków chcemy szczególnie wynagradzać. Oczekiwania banków wyłącznych wobec Concordii są wyższe, a my chcemy je spełniać (…). Chciałbym także zaznaczyć, że to czy bank z nami współpracujący jest agentem wyłącz­nym, czy też nie – zależy tylko i wyłącz­nie od suwerennej decyzji zarządu tej instytucji. My natomiast chcemy nagra­dzać bardziej tych, którzy zdecydują się na partnerstwo wyłączne” – wskazał Tomasz Kromolicki.

Oprócz nowego systemu wynagradzania pośredników Concordia wdroży także w kanale bancassurance nowy system rozliczeniowy. Umożliwi on m.in. śledzenie przez instytucję bankową swoich dotychczasowych wyników sprzedaży ubezpieczeń.

wstecz