Compensa z nową usługą dla klientów indywidualnych

Dodano: 28-11-2016

Klienci Compensa TU S.A. mogą rozszerzyć swoje ubezpieczenie mieszkania o dodatkową usługę iMe, tzw. technologiczny Concierge. iMe to innowacyjne narzędzie umożliwiające konsultację online w przypadku problemów ze sprzętem IT. Jak podał portal Newseria.pl, w przeciągu trzech miesięcy zostało sprzedanych kilkaset ubezpieczeń z dodatkową usługą iMe.

iMe to pierwsze w Polsce narzędzie skierowane do osób prywatnych jak też instytucji. Pozwala ono na zdalny dostęp do konsultacji ze specjalistami IT. Pomoc ma być udzielana natychmiast po zgłoszeniu się użytkownika i obejmować swym zakresem m.in. problemy z podłączeniem sprzętu, konfiguracją sterowników, realizacją usług e-commerce lub bankowości online czy porad przy wyborze aplikacji.

- Myślę, że iMe powinno być standardem zarówno w obszarze HR jako benefit dla pracowników jak i dla osób indywidualnych. Stąd też idea wprowadzenia usługi iMe do ubezpieczenia mieszkań w Compensie, aby każdy miał możliwość skorzystania ze zdalnej pomocy informatycznej. Coś co było do tej pory dostępne tylko w korporacjach chcieliśmy przenieść na warunki domowe, aby stało się osiągalne dla każdego - podkreśla Andrzej Paduszyński Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych w Compensa TU S.A.

- Oceniamy, że ponad 7 mln Polaków korzystających z komputera musi co roku dokonywać naprawy swojego urządzenia IT. Biorąc pod uwagę średni koszt jednorazowej interwencji informatyka na poziomie 250 zł potencjał rynku sektora usług pomocy informatycznej szacujemy na ponad 1,5 mld zł - podkreśla Anna Liegmann Project Manager z działu marketingu iMe.

Rynek cyfrowy w Polsce stale rośnie. W 2015 roku według danych GUS, 10 mln gospodarstw domowych posiada komputer, w ponad 7 milionach znajduje się notebook. Co czwarty Polak korzysta ze smartfona. Ponad połowa Polaków korzysta z Internetu codziennie lub prawie codziennie. 

Obecnie w systemie iMe zarejestrowanych jest ponad 80 tys. klientów. Spółka liczy, że do końca 2017 roku przybędzie 300 tys. nowych użytkowników.

wstecz