Compensa podsumowuje letni sezon urlopowy pod kątem kradzieży z włamaniem

Dodano: 06-09-2017

Przedstawiciele branży ubezpieczeniowej potwierdzają, że od czerwca do sierpnia liczba zgłaszanych włamań jest największa w ciągu roku. W związku z tym, towarzystwo ubezpieczeń Compensa podsumowało letni sezon urlopowy pod kątem kradzieży z włamaniem do domów i mieszkań.

- W okresie letnim szkody kradzieżowe są częstym zjawiskiem. Nieobecność właścicieli nieruchomości to niestety swego rodzaju „zaproszenie” dla złodziei. Nie każdy ma możliwość pozostawienia domu czy mieszkania pod opieką znajomych lub rodziny, a nawet najlepsze zabezpieczenia i podjęte środki ostrożności nie gwarantują, że kradzieży uda się uniknąć - komentuje Andrzej Paduszyński, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych w Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group.

Z przygotowane przez ubezpieczyciela zestawienia wynika, że najczęściej kradzione są przedmioty o stosunkowo dużej wartości, ale jednocześnie łatwe do wyniesienia (biżuteria, gotówka i sprzęt elektroniczny – laptopy i smartfony). Często łupem złodziei pada również markowa odzież i perfumy. Compensa podaje, że wartość tego rodzaju szkód przeważnie zamyka się w 10 tys. zł.

Przeczytaj cały artykuł
wstecz