Comadso – europejski insurtech do porównywania ofert i warunków ubezpieczeń

Autor: Paulina Wiensak

Dodano: 17-08-2018
Kategorie :

Comadso to insurtech specjalizujący się w porównywaniu produktów ubezpieczeniowych. Spółka działa w 8 europejskich krajach, dostarczając zakładom ubezpieczeń i agentom inteligentnego narzędzia wspierającego ich sprzedaż i przygotowywanie oferty produktowej.

Comadso został założony w Danii w 2002 r. Pierwotnie funkcjonował pod marką Exam. Comadso działa jako porównywarka produktów ubezpieczeniowych i warunków ubezpieczenia. Każdego dnia system sprawdza tysiące stron dokumentów, analizując wszelkie zmiany w ofertach produktowych ubezpieczycieli.

Ponadto, system został wyposażony w elementy AI, dzięki którym jest w stanie tworzyć profile klientów, w oparciu o takie dane jak wielkość rodziny, uprawiane sporty i inne hobby, sposób użytkowania samochodu i częstotliwość podróży. Na podstawie tych danych system wybiera ofertę, która najbardziej odpowiada potrzebom klienta. W ten sposób przy sprzedaży produktów mogą być wyróżnione inne elementy a nie cena danego produktu. 

Comadso specjalizuje się również w tworzeniu OWU jak i IPID. System pomoże też zakładom ubezpieczeń w zidentyfikowaniu przewag konkurencyjnych ich produktów w oparciu o wyniki analizy porównawczej dokumentów.  

Tagi: agent, owu
wstecz