CEPiK: kolejna zmiana w powstawaniu systemu

Dodano: 23-11-2016

Jak dowiedziała się Rzeczpospolita w poniedziałek (21 listopada 2016 r.) do Rządowego Centrum Legislacji trafiło 25 projektów rozporządzeń dotyczących wdrażania bazy CEPiK 2.0. Większość z nich jest autorstwa Ministerstwa Cyfryzacji. Projekty rozporządzeń zakładają powstanie harmonogramu prac nad rozbudową Ewidencji, która ma powstać do końca roku. 

Harmonogram ma zakładać kilka etapów prac, z których każdy będzie składał się z pięciu elementów: legislacji; biznesu; rozwoju systemu; szkoleń; testów oraz migracji danych i strumienia komunikacji. Ponadto, regulują one sposób kodowania danych w obecnie obowiązującej bazie według słownika homologacyjnego Instytutu Transportu Samochodowego. Ujednolicony system wpisywania danych przyczyni się do poprawy jakości informacji zawartych w Ewidencji, jak też usprawni migrację danych do jej rozszerzonej wersji 2.0.

Ponadto, Ewidencja będzie już teraz sukcesywnie uzupełniana przez starostów o informacje dotyczące szkół jazdy znajdujące się na terenie powiatu.

Według ostatnich informacji Ministerstwa Cyfryzacji baza CEPiK 2.0 ma być uruchomiona w czerwcu 2018 r.

wstecz