CEPiK 2.0 od 4 czerwca 2018 r.

Dodano: 09-11-2016
Kategorie :

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o kolejnym przesunięciu terminu uruchomienia poprawionej wersji Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Według ostatniego komunikatu resortu, ma to nastąpić 4 czerwca 2018 r.

W trakcie wtorkowego posiedzenia Rady Ministrów, rząd zajął się projektem nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami. Zakłada ona przedłużenie vacatio legis przepisów dotyczących systemu CEPiK do dnia 4 czerwca 2018 r.

W połowie września resort podał, że prace nad bazą CEPiK zakończą się w połowie przyszłego roku lub na początku 2018 r. Od 2013 r., gdy rozpoczęto prace nad unowocześnieniem Ewidencji na ten cel przeznaczono 140 mln zł.

Ministerstwo nie podało powodów kolejnego przesunięcia. Po przekroczeniu pierwotnego terminu, tj. styczeń 2016 r., resort tłumaczył się licznymi zmianami w ustaleniach projektu. Winę przerzucał także na poprzedni rząd, który nie wydał 28 rozporządzeń wykonawczych do ustawy wprowadzającej CEPiK 2.0.

Druga wersja bazy ma umożliwić kierowcom sprawdzanie ilości punktów karnych online. Będą w niej zawarte także informacje o odbytych wypadkach czy oceny szkół jazdy. Jednak na te udogodnienia kierowcy muszą jeszcze poczekać ponad 1,5 roku.

wstecz