Boty przyśpieszą obsługę klientów Credit Agricole

Dodano: 10-12-2020
Publikator: informacja prasowa

W Credit Agricole uruchomiono automatycznego doradcę o imieniu Asia. Asia to czatbot, który ma odpowiadać na najczęściej pojawiające się pytania i wspomóc pracę doradców w telefonicznym Contact Center.

Czatbot Asia jest dostępny dla klientów przez całą dobę na stronie internetowej banku. Nie jest ona jednak zintegrowana z systemami transakcyjnymi banku, więc nie może rozwiązać problemu konkretnego klienta. Służy wyłącznie jako źródło informacji i odpowiada na ogólne pytania. Obecnie obsługuje trzy tematy: odblokowanie dostępu do bankowości internetowej i mobilnej, obsługa kredytów oraz ich rozliczenie, obsługa kart kredytowych i debetowych. Czatbot korzysta z technologii Google Dialog Flow - odpowiadającej za rozpoznawanie ludzkiej mowy.

- Technologia ta potrafi rozpoznać słowa i zdania napisane przez klienta na czacie, nawet wówczas, gdy popełni on błąd lub użyje potocznego słownictwa. Wykorzystanie sztucznej inteligencji sprawia, że bot potrafi rozpoznać synonimy, odmianę wyrazów i dzięki temu doskonale radzi sobie z odpowiadaniem na pytania, a rozmowy brzmią bardzo naturalnie - tłumaczy Iga Stępień, manager transformacji bankowości detalicznej.

W przyszłości do dyspozycji zostanie oddany telebot Asia. Będzie uwierzytelniał i rozwiązywał najczęstsze problemy klientów w telefonicznym Contact Center.

- Liczba telefonicznych kontaktów z naszym bankiem rośnie bardzo dynamicznie z roku na rok, a w okresie pandemii zwiększyła się aż trzykrotnie w porównaniu ze zwykłą liczbą połączeń. Dlatego uruchamiamy narzędzie, które odciąży naszych doradców w obsłudze standardowych spraw i pozwoli im skupić się na dłuższych i poważniejszych rozmowach z klientami - mówi Vinodh Rajamoney, dyrektor Contact Center Credit Agricole.

wstecz