Bank Pocztowy umożliwia bezdotykowe logowanie

Dodano: 26-03-2020
Publikator: informacja prasowa

Bank Pocztowy wprowadził możliwość logowania bezdotykowego dla użytkowników urządzeń firmy Apple. Autoryzacja jest możliwa za pomocą technologii FaceID i aplikacji mobilnej EnveloBank. Za ich pomocą można logować się i zatwierdzać przelewy (do 1000 zł) poprzez biometryczne rozpoznawanie twarzy.

– W dzisiejszych czasach konsumenci cenią przede wszystkim użyteczność rozwiązań oferowanych przez banki, a FaceID w aplikacji EnveloBanku umożliwia logowanie do bankowości mobilnej i autoryzację operacji w oparciu o biometryczne rozpoznanie twarzy – mówi Sylwia Kosidło, Dyrektor Departamentu Kart Płatniczych i Bankowości Elektronicznej Banku Pocztowego –  FaceID w EnveloBanku to kolejny krok w realizacji kilku z naszych strategicznych założeń: większej  digitalizacji usług oraz poszerzenia bazy aktywnych klientów o osoby poniżej 35 roku życia. To właśnie młodzi oczekują, by oferowane przez bank rozwiązania były zintegrowane z technologiami wdrażanymi przez producentów urządzeń przenośnych, takimi jak biometria – dodaje.

Dla klientów bankowości internetowej EnveloBank i Pocztowy24 wprowadzają także uproszczenia logowania. Dodatkowa autoryzacja przy logowaniu, za pomocą kodu SMS lub Certyfikatu wymagana będzie jedynie raz na 90 dni. Jednak, ze względów bezpieczeństwa, system będzie mógł poprosić o dodatkową autoryzację np. w sytuacji, gdy użytkownik będzie chciał uzyskać dostęp do historii transakcji sprzed 3 miesięcy.

wstecz