Bank Pekao umożliwił otwarcie konta przy użyciu e-dowodu

Dodano: 25-04-2021
Publikator: informacja prasowa

Bank Pekao S.A. wykorzystał warstwę elektroniczną nowych dowodów osobistych. Informacje zawarte w dokumencie posłużą do otwarcia rachunku w banku w tym potwierdzenia tożsamości.

Nowy sposób weryfikacji odbywa się poprzez aplikację mobilną banku. Aby potwierdzić tożsamość należy podać sześciocyfrowy numer CAN, a następnie do smartfonu z aktywną funkcją NFC klient zbliża swój dokument. Dostępne w warstwie elektronicznej dane właściciela dowodu są odczytane przez aplikację i przekazane do banku. W kolejnym kroku aplikacja zrobi selfie. Umowa zatwierdzana jest kodem przesłanym w SMS.

– Coraz więcej Polaków posiada już najnowsze dowody osobiste z tzw. warstwą elektroniczną. Zbliżając taki dokument do telefonu z funkcją NFC, możemy łatwo uzupełnić swoje dane, bez konieczności ich ręcznego wpisywania. To nowoczesne rozwiązanie jest naprawdę szybkie, proste i co najważniejsze bezpieczne – tłumaczy Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.

Na razie proces jest dostępny telefonem z systemem operacyjnym Android, a już niebawem funkcja ma również dla posiadaczy iPhone.

wstecz