Bank Pekao udostępnił płatności Google Pay dla klientów firmowych

Dodano: 06-09-2021
Publikator: informacja prasowa

Bank Pekao informuje, iż z płatności Google Pay będą mogli skorzystać klienci firmowi. Dotychczas taką możliwość mieli wyłącznie klienci indywidualni banku. Nowa funkcjonalność dostępna jest dla posiadaczy kart firmowych Mastercard oraz debetowej karty Visa Business.

Klienci firmowi mogą korzystać z płatności zbliżeniowych Google zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie. W tym celu niezbędnym jest dodanie firmowej karty w aplikacji Google Pay.

– Karta staje się wirtualnym narzędziem płatniczym - nie potrzebujemy mieć przy sobie plastikowej karty, żeby zrobić zakupy lub wypłacić gotówkę. Klienci  firmowi  Banku Pekao  mają już możliwość dokonywania płatności przy użyciu Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit  Pay, a teraz udostępniliśmy kolejną nowoczesną metodę płatności mobilnych za pośrednictwem Google Pay – mówi  Tomasz Nowakowski, dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej w Banku Pekao S.A.

Za pośrednictwem udostępnionej funkcjonalności w Banku Pekao, użytkownicy firmowych kart debetowych i kredytowych Mastercard oraz debetowej karty Visa Business dokonają szybkiej zbliżeniowej płatności na całym świecie zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online z dowolnej przeglądarki po zalogowaniu do swojego konta Google.

wstecz