Bank Pekao udostępnia swoim klientom EKO kredyty

Dodano: 23-07-2021
Publikator: informacja prasowa

W celu wsparcia zrównoważonego rozwoju, Bank Pekao oferuje swoim klientom EKO Pożyczki Ekspresowe oraz EKO Kredyty Mieszkaniowe. Oferta skierowana jest głównie do osób zainteresowanych wyposażeniem w panele i ogniwa fotowoltaiczne.

Wielu klientów przyspiesza decyzję o instalacji fotowoltaicznej, ponieważ od 2022 będą obowiązywać nowe zasady rozliczania prosumentów. Oznacza to, że od nowego roku nadwyżki energii będą odsprzedawane po cenach hurtowych dystrybutorowi, a  w razie braków energii ze słońca, można je będzie odkupić od swojego dostawcy, lecz w mniej korzystniej cenie. Mając powyższe na uwadze, Bank Pekao rozwija swoją ofertę odpowiedzialnego finansowania na cele przyjazne środowisku. Pożyczkę ekspresową można przeznaczyć na instalację odnawialnych źródeł energii (w tym fotowoltaiki), kotłów centralnego ogrzewania, pomp ciepła, okien, drzwi i materiałów do ocieplenia domu i dachu. Pieniądze mogą być wykorzystane na zakup pojazdu elektrycznego lub hybrydowego. Bank Pekao zakomunikował, że nie pobiera prowizji od klientów za EKO Pożyczkę Ekspresową w kwocie od 5 do 70 tys. złotych. Co więcej, inwestycja wypłacana jest w niskich miesięcznych ratach, a okres spłaty pożyczki może być wydłużony do 120 miesięcy.

Bank Pekao oferuję również swoim klientom EKO Kredyt Mieszkaniowy, przeznaczony na instalację kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych czy pomp ciepła. Wyposażenie w wyżej wymienione instalacje jest niezbędne przy korzystaniu z kredytu hipotecznego. Bank podkreśla, iż klienci, którzy wybrali kredyt, mogą liczyć na obniżoną do 2,04 proc. marżę oraz na brak opłaty za przygotowanie i zawarcie umowy, jeśli wybiorą ubezpieczenie spłaty.

– EKO kredyty to rozwiązania przyjazne środowisku oraz ze względu na atrakcyjną cenę przyjazne klientom, którzy chcą  zdążyć z zamontowaniem przydomowej instalacji fotowoltaicznej przed wejściem w życie nowych przepisów, aby korzystniej rozliczać się z dostawcą energii elektrycznej. Chcemy ułatwić im finansowanie takich inwestycji, ale również innych energooszczędnych rozwiązań czy też zakupu rowerów elektrycznych i samochodów z napędem hybrydowym – wyjaśnia Piotr Gołąb, Dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Banku Pekao S.A.

Z oferty można skorzystać do końca roku.

wstecz