Bank Pekao udostępnia 15 mld zł na gwarancje kredytowe dla firm

Dodano: 14-04-2020
Publikator: informacja prasowa

Pekao wprowadza do oferty kolejne gwarancje BGK. Po wdrożeniu wsparcia dla przedsiębiorstw z sektora mikro i MŚP, udostępnia Portfelową Linię Gwarancyjną z Funduszu Gwarancji Płynnościowych – pomoc dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Limit na te działania wynosi 15 mld zł.

– Bank Pekao jest liderem bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej w Polsce. Zaufało nam wiele firm, a naszym priorytetem jest utrzymanie tego zaufania poprzez wspieranie ich działalności, szczególnie w tak trudnym okresie. Umowa z Bankiem Gospodarstwa Krajowego pozwala nam zabezpieczyć kredyty nawet do 250 mln zł, dzięki czemu finansowanie płynnościowe dla większych firm stanie się przystępniejsze. Jest to kolejny instrument po gwarancjach BGK de minimis, odroczeniu spłaty rat oraz prolongatach kredytów, za pomocą którego możemy szerzej oferować wsparcie finansowe i lepiej odpowiadać na obecne potrzeby naszych klientów – mówi Tomasz Styczyński, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej.

Zabezpieczenie jest przeznaczone dla wszystkich branż, a także nowych i odnawianych kredytów obrotowych. Bank poinformował także, że szykuje się do uruchamiania kolejnych programów we współpracy z BGK i Europejskim Funduszem Inwestycyjnym.

wstecz