Bank BNP Paribas wspólnie z BIK i Experian zadba o bezpieczeństwo danych

Dodano: 08-07-2020
Publikator: informacja prasowa

Bank we współpracy z BIK i Experian oferuje Pakiet Cyber BNP Paribas, zestaw rozwiązań monitorujących bezpieczeństwo danych w sieci i nie tylko.

Pakiet Cyber BNP Paribas zapewnia dostęp do usług chroniących przed wyłudzeniami i czuwających nad bezpieczeństwem danych osobowych.

- W ramach Pakietu Cyber dostarczamy nowatorską na polskim rynku bankowym usługę, cieszącą się ogromnym uznaniem na świecie. Korzystają z niej dziesiątki milionów użytkowników świadomych zagrożeń bezpieczeństwa swoich danych, którymi posługują się w życiu codziennym, m.in. w komunikacji internetowej, pracy zawodowej, zakupach on-line czy portalach społecznościowych. Skala naruszeń jest ogromna – dotychczas wykryliśmy ponad 10.5 miliardów danych osobowych, nieuczciwie wykorzystanych w Internecie. W dobie pandemii praca zdalna i przenoszenie coraz więcej aktywności do sieci jeszcze bardziej zwiększają zagrożenia.  Dzięki Bezpiecznej Tożsamości Experian klienci Banku BNP mogą spać spokojnie – komentuje Marek Miller, Dyrektor Zarządzający Experian CEE.

W skład Pakietu Cyber wchodzą również Alerty BIK: ostrzeżenia SMS o próbach wyłudzenia kredytu, pożyczki lub podpisania umowy na dane klienta.

wstecz