Bank BNP Paribas proponuje firmom nowe eko-cyfrowe rozwiązanie

Dodano: 12-10-2021
Publikator: informacja prasowa

Bank BNP Paribas wychodzi naprzeciw zmieniającym się warunkom prowadzenia biznesu i proponuje firmom segmentu MŚP działać ekonomiczne, ekologicznie i elektronicznie.

Bank BNP Paribas zaproponował małym i średnim przedsiębiorstwom ofertę w specjalnym pakiecie oraz dostęp no nowoczesnych rozwiązań cyfrowych. Celem inicjatywy jest pomoc firmom w ograniczeniu kosztów ich działalności przy jednoczesnym korzystaniu z zalet cyfryzacji. Bank zaoferował m.in. następujące rozwiązania: podpis elektroniczny, pozwalający na wyeliminowanie zbędnych dokumentów w formie papierowej; usługę GOconnect Biznes, umożliwiającą szybką i bezpieczną wymianę danych pomiędzy bankowością internetową a księgowością; dostęp do platformy Autenti, służącej do zarządzania obiegiem dokumentów. Co więcej, bank poinformował, iż za każdy nowo otwarty rachunek posadzi 5 drzew.

Według wyników raportu „COVID-19 Business Pulse Survey – Polska”, który został przygotowany przez Bank Światowy we współpracy z PARP, pandemia stała się dla polskiego biznesu tak zwanym katalizatorem zjawiska cyfryzacji. Raport pokazuje też, że wdrożenie coraz większej liczby nowych rozwiązań technologicznych jest narastającym trendem, a nie chwilową odpowiedzią na zmieniające się warunki w świecie biznesu. Tak na przykład, przedstawiciele firm w coraz większym zakresie korzystają z takich usług jak podpis elektroniczny czy elektroniczny obieg dokumentów.

Odpowiadając na zmiany, które zachodzą w świecie biznesowym, Bank BNP Paribas oferuje firmom MŚP możliwość skorzystania ze specjalnej oferty, w ramach której można uzyskać roczny certyfikat kwalifikowanego podpisu elektronicznego wraz z usługą zdalnej weryfikacji tożsamości. Taki podpis ma moc prawną, równą podpisowi odręcznemu oraz jest rozwiązaniem ekologicznym, ponieważ nie wymaga zużycia papieru. Dodatkowo, w ramach oferty specjalnej, bank proponuje dostęp do platformy Autenti. Służy ona do zarządzania obiegiem dokumentów oraz ich elektronicznego podpisywania. Wersja Pro platformy pozwala na m.in. na podpisywanie nieograniczonej liczby dokumentów, wysyłkę do wielu odbiorców jednocześnie, zarządzanie procesem obiegu w ramach całej firmy czy zarządzanie szablonami dokumentów i wiadomości. Klienci MŚP, którzy zdecydują się na ofertę banku, otrzymają bezpłatnie: podpis kwalifikowany na 12 miesięcy, zdalną weryfikację tożsamości oraz dostęp do platformy Autenti na 3 miesiące. Bank informuje również, że rynkowa wartość wyżej wymienionych usług wynosi prawie 700 zł.

Następną inicjatywą, którą bank kieruje do MŚP, jest system GOconnect Biznes. Za jego pośrednictwem można dokonać szybkiej i bezpiecznej wymiany informacji pomiędzy systemem finansowo-księgowym a bankowością internetową. Co więcej, system pozwala na pobranie historii operacji rachunku oraz wyciągów z systemu księgowego, czy wprowadzanie i podpisywanie przelewów bezpośrednio w systemie finansowo-księgowym.

Dla klientów najbardziej zainteresowanych wysoką jakością usług bankowych przy zachowaniu efektywności kosztowej, bank oferuje pakiet Profit Box. Pakiet ten umożliwia bezpłatne korzystanie, przez 12 miesięcy, z prowadzenia rachunków, kart debetowych, bankowości internetowej oraz 100 przelewów w miesiącu.

Inicjatywa stworzona przez Bank BNP Paribas niesie również korzyści dla środowiska. Bank dąży do minimalizacji bankowości firmowej w jej tradycyjnym znaczeniu, która generuje znaczny ślad węgłowy. Tylko sama konieczność podpisywania i przekazywania dokumentów w formie papierowej przyczynia się do wytowrzenia takiej emisji dwutlenku węgla, którą by skompensować  potrzeba 48 drzew rosnących przez 10 lat.

− Dzięki przejściu na elektroniczne podpisywanie dokumentów oraz elektroniczną wymianę danych, możemy zmniejszyć ślad węglowy naszej współpracy o 90 proc.. Zatem potrzebujemy nie czterdziestu ośmiu drzew, ale tylko pięciu – mówi Tomasz Matujewicz.

W zakresie środowiskowej odpowiedzialności biznesu, Bank BNP Paribas nawiązał współpracę z organizacją ekologiczną – Klubem Gaja. W jej ramach zostanie posadzone po 5 drzew za każdego nowego klienta banku. Co więcej, drzewa wyselekcjonowane do tej inicjatywy, są gatunku biocenotycznego. Oznacza to, że oprócz pochłaniania dwutlenku węgla, zwiększają one różnorodność biologiczną odnawianego lasu oraz zapewniają bazę pokarmową i schronienie dla dzikich zwierząt.

− Bardzo się cieszę, że firmy i instytucje nie tylko dostrzegły potrzebę chronienia środowiska, ale czynnie podejmują działania w tym kierunku. Mają one wymiar bardzo konkretny, jak sadzenie drzew, ale i edukacyjny - w relacjach z Klientami. Dlatego też współpraca Klubu Gaja z Bankiem BNP Paribas może stać się przykładem wprowadzania zmian społecznych dla równoważenia kryzysu ekologicznego. Nasza wspólna akcja sadzenia drzew biocenotycznych w Borach Tucholskich odbywa się w ramach 19. edycji programu Święta Drzewa Klubu Gaja, dzięki któremu posadzono już ponad 942 tysiące drzew w całym kraju – dodaje Jacek Bożek, założyciel i prezes Klubu Gaja.

Promocja potrwa do grudnia bieżącego roku lub do wyczerpania pakietów promocyjnych.

wstecz