Bacca wprowadzi trwały nośnik oparty o blockchain

Dodano: 25-09-2017

Bacca zamierza jeszcze w tym roku wdrożyć trwały nośnik oparty o blockchain, przekazał portal cashless.pl. W ten sposób, całkowicie wyeliminowane zostaną dokumenty papierowe z procesu sprzedaży ratalnej ubezpieczeń majątkowych i komunikacyjnych.

Technologia blockchain opiera się na tworzeniu bloków danych, które są zdecentralizowane, tzn. nie znajdują się na jednym centralnym serwerze, ale są rozproszone w modelu peer-to-peer. Technologia ta służy do księgowania transakcji, które są kodowane za pomocą różnego rodzaju algorytmów kryptograficznych. Teraz z tego rozwiązania chce skorzystać polski insurtech Bacca w procesie ratalnej sprzedaży ubezpieczeń.

Jak podkreśla Piotr Kujawa, członek zarządu spółki, obecnie agent ubezpieczeniowy w procesie sprzedaży ratalnej ubezpieczeń musi dostarczyć klientowi wydrukowaną umowę pożyczki na opłacenie składki ubezpieczenia. Zastosowanie trwałego nośnika, opartego o technologię blockchain, sprawi, że dane te będą przechowywane jedynie w sieci. Umowa zostanie podpisana cyfrowo, za pomocą symbolicznego przelewu pay by link lub kartą płatniczą. Następnie zostanie zakodowana i przesłana do systemu blockchain. W ten sposób nie będzie można jej w przyszłości zmienić, a zawarte w niej klauzule będą mogły być w każdej chwili odczytane. Oznacza to, że w ten sposób zostaną spełnione cechy trwałego nośnika.

Piotr Kujawa przekazał portalowi cashless.pl, że nowe rozwiązanie w zakresie sprzedaży ubezpieczeń na raty ma zostać wprowadzone na rynek jeszcze w tym roku.

wstecz