AXA wypłaci odszkodowania restauratorom

Dodano: 27-05-2020

Francuska AXA zapowiedziała, że jednak pokryje większość roszczeń restauratorów, a także zapewni 500 mln euro na pomoc dla małych i średnich firm – czytamy w Rzeczpospolitej.

We wtorkowym wydaniu beinsured.pl pisaliśmy o sprawie pomiędzy paryskim restauratorem a francuską AXĄ. Ubezpieczyciel nie chciał wypłacić restauratorowi odszkodowania za zamknięcie restauracji. Czytaj więcej: Francuska AXA musi wypłacić odszkodowanie za zamkniętą restaurację.

Ubezpieczyciel podjął jednak inną decyzję: pokryje większość roszczeń restauratorów, a także wspomoże małe i średnie firmy. AXA ma podpisane polisy z 20 tys. restauratorów, z czego 10 proc. z nich miało podobne umowy, jak ta wspomniana we wtorkowym artykule. Chociaż po wyroku z paryskim restauratorem, ubezpieczyciel zapowiedział apelację, jednak nie będzie tego robił.

— Dziś jesteśmy na etapie reanimacji, jutro będzie etap rekonwalescencji: to wymaga inwestowania. Dlatego też sektor ubezpieczeń przeznaczył 1,5 mld euro, w tym dużą część na turystykę i gastronomię. AXA ogłosi o zainwestowaniu dodatkowo 500 mln euro w małe i średnie firmy oraz w firmy pośredniej wielkości ETI (między 250 a 4999 pracowników) we Francji. Chodzi wyraźnie o wzmocnienie tych przedsiębiorstw, które zostały osłabione przez kryzys, pomoc im. To będzie inwestowanie w kapitał własny tych podmiotów, bo trzeba obecnie odtworzyć kapitał produkcyjny, aby wzmocnić serce gospodarki francuskiej — Rzeczpospolita przytacza wypowiedź prezesa AXY, na podstawie Reuters.

wstecz