AXA Partners: uraz na wakacjach może kosztować ponad 700 tys. zł

Dodano: 10-07-2019
Publikator: informacja prasowa

Ze statystyk AXA Partners wynika, że co roku dochodzi do przeszło 900 zdarzeń wymagających specjalistycznego leczenia poszkodowanych czy transportu medycznego przy użyciu samolotów, helikopterów lub karetek pogotowia. Koszt najdroższych interwencji medycznych wyniósł ponad 700 tys. zł.

W materiale prasowym AXA Partners przytacza przykłady zdarzeń z rekordowymi kosztami leczenia, m. in. sprawę klienta, który podczas wyjazdu do USA trafił do szpitala z powodu bólu w klatce piersiowej i duszności, wywołanych zawałem serca. Musiał zostać poddany defibrylacji i przewieziony w trybie do lepiej wyposażonego szpitala. Powrót do Polski na dalsze leczenie wymagał użycia ambulansu lotniczego. Koszt zdarzenia przekroczył kwotę 735 tys. zł.

– Wypadki wymagające pomocy lekarskiej czy użycia karetki podczas zagranicznych wyjazdów nie należą do rzadkości. Wśród nich zdarzają się też skomplikowane sytuacje, wiążące się z koniecznością wieloetapowego leczenia czy użycia międzynarodowego transportu medycznego. Koszty takich działań mogą sięgać setek tysięcy złotych. Publiczne ubezpieczenie zdrowotne w takich sytuacjach nie zapewni nam bezpłatnej pomocy. Systemy opieki zdrowotnej na świecie, a nawet w ramach UE, działają na różnych zasadach i często wymagają od pacjenta pokrycia części kosztów leczenia. Dlatego wyjeżdżając z kraju warto się ubezpieczyć. Polisa turystyczna przed wypadkiem czy chorobą nas nie uchroni, ale zabezpieczy przed ich skutkami finansowymi – komentuje Tomáš Mrnka, Country Manager Poland AXA Partners. 

wstecz