Aviva: wrzesień miesiącem PPK

Dodano: 15-09-2020
Publikator: informacja prasowa

Aviva w najnowszym komunikacie sygnalizuje, że wrzesień jest najlepszym momentem na wdrożenie PPK przez firmy zatrudniające od 20 do 249 pracowników.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że pierwotny termin zakładania PPK przez przedsiębiorstwa zatrudniające od 50 do 249 pracowników został opóźniony i zrównany z terminem dla przedsiębiorstw zatrudniających od 20 do 49 osób. W związku z tym, według szacunków PFR, do 27 października 2020 r. umowy będzie musiało zawrzeć blisko 80 tys. podmiotów.

– Sprostamy temu wyzwaniu pod warunkiem, że bardzo dużo firm zacznie wdrożenia we wrześniu. Sporo średnich firm wybrało już swoich partnerów, ale zawieranie umów z mniejszymi firmami jest wciąż na wczesnym etapie. Zawirowania w prowadzeniu biznesu w czasie pandemii, a także okres wakacyjny przesunęły temat PPK na jesień. Dlatego zachęcamy firmy, aby rozpoczęły wdrożenia we wrześniu, bo teraz można otrzymać dalej idące wsparcie ze strony wybranej instytucji finansowej – mówi Marek Przybylski, prezes Aviva Investors TFI.  

Aviva liczy, że w kolejnym etapie jej udział w rynku będzie większy. Pierwszy etap zakończyła z 400 dużymi przedsiębiorstwami. 

– Liczymy, że nasz udział w rynku PPK firm średnich i małych będzie większy. Zaangażowaliśmy agentów Avivy, którzy mają wielu klientów wśród przedsiębiorców. Organizujemy webinary, szkolenia i spotkania zwłaszcza dla działów kadr i płac raz biur rachunkowych, które odgrywają dużą rolę we wdrażaniu PPK – mówi Marek Przybylski.  

wstecz