Aviva przekształca się w firmę technologiczną

Dodano: 01-06-2017
Kategorie :

Mark Wilson, prezes Aviva, powiedział w trakcie konferencji prasowej w Londynie, że zarządzana przez niego spółka zamierza przekształcić się w fintech.

- Planujemy dokonać przejęć z tym segmencie – wytłumaczył podczas spotkania z dziennikarzami. Wilson określił sztuczną inteligencję i obszar big data jako obszary o szczególnym znaczeniu dla spółki z kapitalizacją rynkową na poziomie 21 mld zł.

W ubiegłym roku ubezpieczyciel otworzył w Hoxton „Digital Garage”. Zatrudnienie w nim znalazło ponad 100 osób, m.in. analityków danych czy osób posiadających doświadczenia w tworzeniu gier komputerowych. Praca w „Digital Garage” jest skoncentrowana na projektowaniu i rozwoju cyfrowych innowacji.

CEO Avivy podał, że utworzenie „Digital Garage” stanowi część programu zmian kultury organizacyjnej w Aviva, mających na celu transformację spółki w firmę zorientowaną na nowe technologie.

- Wierzymy, że nasz kapitał znajduje się na poziomie światowego lidera – podsumował Wilson. – To co staramy się zrobić to fundamentalna zmiana branży ubezpieczeniowej. Jak długo to zajmie? Nie wiem - dodał.

Przeczytaj cały artykuł
wstecz