Aviva podejmuje walkę ze smogiem

Dodano: 14-11-2017

Aviva przygotowała kampanię społeczno-edukacyjną „Wiem, czym oddycham”. Inicjatywa wystartowała 14 listopada – w Dniu Czystego Powietrza. Jej celem jest popularyzacja wiedzy, jaki wpływ na zdrowie ma zanieczyszczone powietrze i jak mu przeciwdziałać. „Wiem, czym oddycham” to cykl działań społecznych, edukacyjnych i promocyjnych.

Jak powiedział Adam Uszpolewicz, prezes Avivy, podczas konferencji prasowej w siedzibie spółki, celem kampanii społecznej jest odcięcie się od tradycyjnej percepcji ubezpieczycieli, zgodnie z którą ZU są potrzebne, gdy dzieje się coś złego - ktoś umiera lub ciężko choruje. Aviva chce postawić na prewencję i pokazywanie obecnym jak i przyszłym klientom, w jaki sposób unikać pewnych zagrożeń.

Kampania obejmie wiele inicjatyw. Po pierwsze w placówkach ubezpieczyciela zostanie zamontowanych 150 czujników monitorujących jakość powietrza firmy Airly. Kolejne 100 urządzeń będzie zamontowanych w miejscach wybranych w głosowaniu internetowym, które potrwa do 10 grudnia br. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem nowej witryny wiemczymoddycham.pl. Aby zachęcić do wzięcia udziału w konkursie, ubezpieczyciel przygotował spot promujący akcję. Będzie on emitowany w telewizji, Internecie oraz kinach. Również 50 czujników trafi do lokalizacji zgłoszonych do konkursu, stanowiących białe plamy na mapie pomiarów jakości powietrza.

Na witrynie wiemczymoddycham.pl, uruchomionej specjalnie na potrzeby programu, będą systematycznie publikowane materiały edukacyjne i poradnikowe dotyczące smogu i praktycznych sposobów przeciwdziałania jego wpływowi na zdrowie. W akcję będą też angażować się znani eksperci oraz influencerzy - promotorzy akcji.

W ramach programu Aviva dofinansowuje wysokiej klasy sensory wewnętrzne, które monitorują jakość powietrza w domu. Klienci zawierający nowe ubezpieczenia na zdrowie i życie otrzymają atrakcyjne rabaty na zakup urządzenia, a płacący wyższe składki dostaną je bezpłatnie.

– Naszej roli nie chcemy ograniczać do wypłaty świadczeń. Stawiamy też na edukację i prewencję, wysuwając na pierwsze miejsce profilaktykę zdrowotną. Chcemy zwiększać wiedzę o tym, jaka jest skala zagrożenia smogiem, jak on szkodzi zdrowiu i co można zrobić, aby mu przeciwdziałać – tłumaczy Adam Uszpolewicz.

Smog to jeden z największych problemów ekologicznych i zdrowotnych w Polsce. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), w kategorii zanieczyszczenia powietrza pyłami zawieszonymi PM10 i rakotwórczym benzo(a)pirenem, Polska zajmuje pierwsze miejsce w Europie. Pod względem zanieczyszczenia pyłami PM2,5 plasujemy się na drugiej pozycji. Z 50 miast Unii Europejskiej o największym stężeniu zanieczyszczeń powietrza aż 33 z nich stanowią polskie miasta.

wstecz