Asystent głosowy w IKO

Dodano: 29-05-2020
Publikator: informacja prasowa

Aplikacja IKO zyskała nową funkcję – asystenta głosowego. Usługa działa pilotażowo dla części klientów korzystających z telefonów z systemem Android, w ciągu kilku tygodni będzie dostępna dla wszystkich. Użytkownicy mogą za pomocą komend głosowych zlecić wykonanie przelewu, sprawdzić historię i stan konta oraz dokonać płatności BLIKIEM. Funkcji, wspieranych przez asystenta, będzie stopniowo przybywać.

- W PKO Banku Polskim stale rozwijamy nowe technologie, wspierające naszych klientów. Komunikacja głosowa to przyszłościowe rozwiązanie i wygodna forma korzystania z aplikacji bankowej w telefonie. Smartfon jest urządzeniem, które zdominowało nasze życie i mobilna bankowość dynamicznie się rozwija. Myślimy o wygodzie i bezpieczeństwie klientów oraz ich oczekiwaniach związanych nowoczesnymi technologiami. Udoskonalamy aplikację IKO tak, by była maksymalnie prosta i intuicyjna w obsłudze. Asystent głosowy jest kolejnym istotnym krokiem w rozwoju cyfrowego banku przyszłości, a IKO staje się najważniejszym sposobem kontaktu z bankiem i podstawowym miejscem podejmowania decyzji przez klienta - podkreśla Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego

Użytkownik IKO, który znalazł się w grupie pilotażowej, otrzyma asystenta głosowego wraz z aktualną wersją aplikacji. Nowa funkcja będzie stopniowo udostępniana kolejnym klientom, także korzystającym z telefonów z systemem iOS. Po instalacji nowej wersji IKO należy kliknąć w ikonę chmurki dialogowej w prawym górnym rogu ekranu głównego aplikacji, potem wyrazić zgodę na rejestrowanie i przetwarzanie danych. Następnie system poinstruuje w czym może pomóc, a użytkownik podejmuje decyzję, czy woli komunikować się mówiąc czy pisząc (może to zmienić w każdym momencie).

wstecz