ANG Spółdzielnia otworzyła bibliotekę zakładową

Dodano: 07-09-2017

ANG Spółdzielnia chce zachęcić swoich pracowników do sięgania po książki. W tym celu, w siedzibie spółki została otwarta biblioteka zakładowa. Oferuje ona ponad 400 tytułów. Pracownicy mogą też skorzystać z szerokiej oferty audiobooków.

– Na rynek wychodzi codziennie tak wiele tytułów, że większości z nas trudno nadążyć i wybrać odpowiednią książkę dla siebie. Postanowiliśmy ułatwić to naszym współpracownikom i podpowiedzieć, co aktualnie warto przeczytać, nie tylko na temat wykonywanej pracy. Biznes także, a może przede wszystkim potrzebuje edukacji humanistycznej, dlatego w naszych zbiorach można znaleźć nie tylko literaturę branżową, ale i tytuły, które powinien przeczytać każdy dorosły człowiek. Chcemy zainspirować naszych współpracowników do czytania o zjawiskach, których nie należy w życiu przegapić – mówi Artur Nowa–Gocławski z ANG Spółdzielni.

Wraz z rozpoczęciem funkcjonowania biblioteki została przygotowana specjalna aplikacja Maktaba dla pracowników ANG Spółdzielni. Umożliwia ona zdalną rezerwację książki, wypożyczenie jej lub zrecenzowanie. Ponadto, poprzez aplikację pracownicy mogą sprawdzić, co aktualnie czytają ich koledzy z pracy lub jakie są ich rekomendacje. Kolejna aktualizacja narzędzia ma także umożliwić wypożyczenie e-booka oraz dyskusję na czacie o propozycjach czytelniczych.

Pracownicy ANG Spółdzielni posiadają także nielimitowany dostęp do audiobooków zgromadzonych w zasobach Audioteki. W tym celu powstała aplikacja Audiotekawpracy. – Obecnie w naszej bibliotece zakładowej znajduje się ich ponad 400 i oczywiście nadal będziemy te zbiory wzbogacali – chcemy, aby docelowo było ich 1000. Niedawno jednak nawiązaliśmy współpracę z Audioteką, z którą łączy nas taki sam cel – promowanie czytelnictwa wśród pracowników. W związku z tym, od początku września zapoznawanie się z literaturą w naszej Spółdzielni będzie jeszcze łatwiejsze, dzięki udostępnianym przez Audiotekę audiobookom – mówi Artur Nowak–Gocławski.

Przeczytaj cały artykuł
wstecz