Allianz Technology chce zredukować zatrudnienie

Dodano: 11-07-2017

Spółka Allianz Technology, należąca do niemieckiego ubezpieczyciela, zapowiedziała redukcję etatów. W sumie firma zamierza zwolnić 300 osób z 2 tys. zatrudnionych. Jest to jeden z elementów programu Smart Prices & Costs, zakładającego zmniejszenie kosztów ponoszonych przez zakład ubezpieczeń.

Według informacji agencji prasowej Reuters uzyskanych od rzecznika prasowego Allianz, spółka będzie oferowała odprawy wszystkim pracownikom, którzy dobrowolnie zgodzą się na odejście z pracy. Na podjęcie decyzji mają czas do końca października.

Oszczędności są związane ze zmianami strukturalnymi w organizacji. Spółka chce przenieść część swoich oddziałów do krajów, w których obowiązują niższe koszty pracy. Towarzystwo ubezpieczeń planuje także zwiększenie inwestycji na digitalizację i automatyzację procesów.

Z kolei niemiecki dziennik Süddeutsche Zeitung przekazał w ubiegłym miesiącu, że Allianz planuje zlikwidować prawie 1.300 miejsc pracy. Niektórzy już odeszli z firmy w ramach wcześniejszej emerytury.

Allianz Technology zatrudnia ponad 10 tys. osób. 2 tys. z nich pracuje w niemieckiej siedzibie firmy. Pozostałe 8 tys. realizuje swe zadania w Rumunii, Indiach i Tajlandii.

wstecz