AIG wycofuje się z Wielkiej Brytanii

Dodano: 23-11-2016

Amerykański ubezpieczyciel zamierza opuścić UK z powodu Brexitu. Na razie zakład ubezpieczeń daje sobie rok na podjęcie decyzji, gdzie przenosi swoją główną europejską siedzibę.

Decyzja o opuszczeniu rynku brytyjskiego przez AIG stanowi pokłosie czerwcowego referendum Brytyjczyków, w którym opowiedzieli się za wyjściem z Unii Europejskiej. W związku z tym, wiele firm, także z sektora finansowego, chce przenieść swoje biznesy z Wielkiej Brytanii. Do tego grona dołączył także AIG.

Szacuje się, że w ten sposób pracę może stracić 2.500 osób, zatrudnionych w głównej siedzibie ubezpieczyciela w Londynie. Na razie władze spółki nie podjęły ostatecznej decyzji o nowej lokalizacji. Dały sobie czas 1 roku na wybór nowego miejsca.

Wyjście z Londynu to kolejna ważne decyzja, jaką podjęła amerykańska spółka w ostatnim czasie. Miesiąc temu kanadyjska spółka holdingowa Fairfax Financial Holdings Limited poinformowała, że podpisała umowę z AIG, na mocy której nabędzie operacje ubezpieczeniowe AIG z Argentyny, Chile, Kolumbii, Wenezueli i Turcji, a także przejmie główne aktywa oraz lokalne oddziały AIG w Bułgarii, Czechach, Węgrzech, Rumunii, Słowacji oraz Polsce. Transakcja ma kosztować ok. 240 mln dolarów.

wstecz