Aegon i Signal Iduna nawiązują strategiczną współpracę

Dodano: 18-02-2020
Publikator: informacja prasowa

Aegon i Signal Iduna wprowadzą na rynek wspólną ofertę grupowych ubezpieczeń na życie. Jest to element przyjętej współpracy strategicznej w formie koasekuracji.

Spółki podpisały list intencyjny w sprawie nawiązania strategicznej współpracy w formie koasekuracji we wprowadzanych produktach. Współpraca zakłada przygotowanie wspólnej oferty w zakresie grupowych ubezpieczeń na życie oraz współpracy przy oferowaniu grupowych ubezpieczeń zdrowotnych.  

- Obszar ubezpieczeń korporacyjnych jest głównym aspektem zainteresowania Signal Iduna. W obszarze tym mamy już wypracowane ciekawe rozwiązania w zakresie produktów zdrowotnych, a współpraca z Aegonem pozwoli wymienić się doświadczeniami w zakresie grupowych ubezpieczeń na życie. Współpraca w formule koasekuracji to niespotykany model na polskim rynku ubezpieczeniowym. Bardzo cieszymy się, że będziemy mogli to zrealizować z takim partnerem jak Aegon i udowodnić, że razem możemy więcej – komentuje Adam Malinowski, wiceprezes zarządu polskich spółek Signal Iduna. 

- Dostrzegamy potencjał dalszego wzrostu rynku grupowych ubezpieczeń na życie i ubezpieczeń zdrowotnych. Przygotowanie oferty dla klientów korporacyjnych wpisuje się w naszą strategię rozwoju na polskim rynku. Chcemy sukcesywnie rozwijać linię produktów chroniących życie i zdrowie. Mając świadomość silnej konkurencji w tym segmencie rynku, zdecydowaliśmy się na współpracę z doświadczonym partnerem, jakim jest Signal Iduna. Dzięki ścisłej współpracy i wzmocnieniu naszego zespołu czołowymi specjalistami z rynku, chcemy zaproponować klientom i partnerom wyróżniającą się ofertę zarówno pod względem zakresu ubezpieczenia oraz poziomu digitalizacji procesu zawarcia i obsługi umowy - mówi Jan Zimowicz, członek zarządu Aegon Polska.

Pierwszy wspólny produkt Aegon i Signal Iduna ma trafić do sprzedaży w połowie roku.

wstecz