5 lat Wolontariatu Pracowniczego Grupy PZU

Dodano: 25-05-2017

W dniu 24 maja 2017 r. w Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się jubileuszowa gala Wolontariatu Pracowniczego Grupy PZU. Fundacja PZU realizuje ten program już od 5 lat. We współpracy z partnerami prowadzi programy ogólnopolskiego wolontariatu: rodzinnego, kompetencyjnego, promującego zdrowy i aktywny tryb życia oraz organizuje konkursy dla pracowników na ich autorskie projekty.

- Jako jedyni w Polsce mamy sieć regionalnych liderów wolontariatu PZU, którzy odpowiadają za jego promocję na poziomie lokalnym. Chcemy ich nagrodzić za zaangażowanie i wyjątkową wrażliwość na potrzeby społeczności, z którymi spotykają się na co dzień. Podczas uroczystej gali podsumowaliśmy dotychczasowe działania i wyróżniliśmy najbardziej zaangażowanych wolontariuszy w trzech kategoriach: Wolontariusz z Wielkim Sercem, Prymus Wolontariatu oraz Wolontariusz z Pasją. Dodatkowo przyznaliśmy wyróżnienie dla Super Lidera - mówi Agnieszka Kazimierska, koordynator ds. wolontariatu pracowniczego w Grupie PZU.

Pracownicy spółki aktywnie i z pełnym profesjonalizmem angażują się w pomoc innym od 2012 r. Wolontariat pracowniczy staje się coraz ważniejszą inicjatywą w Grupie PZU. Ubezpieczyciel podaje, iż wolontariat ten obejmuje już: 8 439 beneficjentów; 8 021 godzin pracy wolontariuszy; 786 wolontariuszy, pracowników PZU; 269 wolontariuszy spoza spółki; 62 projekty, które obecnie realizujemy; 35 Regionalnych Liderów Wolontariatu.

wstecz