Zakłady ubezpieczeń odnotowują miesięczny spadek cen ubezpieczeń komunikacyjnych

Dodano: 08-02-2018
Publikator: Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl

Ubea.pl po raz kolejny przygotowała zestawienie wysokości średnich składek ubezpieczeń komunikacyjnych. Z zestawienia porównywarki wynika, że prawie wszyscy ubezpieczyciele odnotowali spadek średniej ceny składki w porównaniu z grudniem 2017 r. 

Ranking został przygotowany dla czterech kategorii (OC, OC + NNW, OC + AC i OC + AC + NNW). Ubezpieczyciele byli oceniani w skali 0-5 pkt. Warto odnotować, że przez trzy lata żaden z ubezpieczycieli klasyfikowanych przez Ubea.pl nie uzyskał maksymalnego lub minimalnego wyniku punktowego. Zestawienie powstało na podstawie wyszukiwań użytkowników serwisu Ubea.pl.

- Najniższy wynik oznaczałby, że dany ubezpieczyciel we wszystkich pojedynczych porównaniach ulokował się na ostatniej pozycji. Firma z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.) musiałaby zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji wykonanej przez internautów - tłumaczy Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Wyniki dla poszczególnych kategorii:

  • OC: Benefia (3,95 pkt), Link4 (3,9 pkt), YCD (3,84 pkt)
  • pakiety OC + NNW: Benefia (4,02 pkt), Aviva (3,91 pkt), Link4 (3,82 pkt)
  • pakiety OC + AC: Link4 (4,22 pkt), Aviva (4,07 pkt), Gothaer (3,83 pkt)
  • pakiety OC + AC + NNW: Aviva (4,07 pkt), Link4 (3,94 pkt), Benefia (3,79 pkt)

W porównaniu do grudniowych wyników nie zaszły znaczące zmiany na pozycjach liderów zestawień poszczególnych kategorii - wszyscy zwycięzcy z grudnia 2017 r. zachowali pierwsze miejsca.

Eksperci z Ubea.pl dokonali też porównań średnich cen składek OC 8 marek oferujących ubezpieczenia komunikacyjne. Z zestawienia wynika, że tylko w przypadku Generali nastąpił wzrost średnich cen składek OC w porównaniu do grudnia 2017 r. Pozostałe towarzystwa mają składkę niższą od średniej wartości z grudnia 2017 r. Najniższy spadek dotyczył dwóch podmiotów: Gothaer (spadek o 5,3 proc.) oraz Link4 (spadek o 4,5 proc.).

- To czy ubezpieczyciele w kolejnych kwartałach zdecydują się na spore podwyżki składek, będzie zależało przede wszystkim od zmian wartości szkód i regulacji, nad którymi wciąż pracuje KNF. Sytuacja wymaga, aby urzędowe limity poziomu zadośćuczynień z OC zostały wprowadzone jeszcze przed końcem 2018 r. - podsumowuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Tagi: oc, składka, ac
wstecz