TU na Życie Europa najdynamiczniejszym ubezpieczycielem

Dodano: 19-10-2016

Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa zajęło 1. miejsce w rankingu Najbardziej Dynamicznych Ubezpieczycieli Życiowych. Zestawienie opiera się na wielkości przychodów w I półroczu 2016 r. w stosunku do tego samego okresu ub.r.  

W I półroczu br. TU na Życie Europa zwiększyło sprzedaż o 60 proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku, wypracowując 606 mln zł składki przypisanej brutto. Przyczynił się do tego m.in. aż 2,5-krotny wzrost sprzedaży ubezpieczeń z UFK.

W globalnej klasyfikacji 25 Najbardziej Dynamicznych Instytucji Finansowych spółka życiowa Europy ulokowała się na 9. pozycji. Oba rankingi, obejmujące przychody ubezpieczycieli, banków, TFI, funduszy emerytalnych, domów maklerskich i firm leasingowych, przygotowała i opublikowała Gazeta Finansowa.

- Choć rynek życiowy maleje, my znacząco rośniemy. W dużej mierze to zasługa nowych, zbudowanych od podstaw produktów z prostą strukturą opłat, niskim poziomem dodatkowych kosztów oraz możliwością rezygnacji w dowolnym czasie. Potrafimy szybko dostosować się do zmieniających się warunków rynkowych oraz mocno indywidualizować ofertę dla partnerów, dystrybuujących nasze ubezpieczenia ochronne i o charakterze inwestycyjnym. Dzięki tym umiejętnościom budujemy przewagę konkurencyjną – mówi Marat Nevretdinov, wiceprezes TU na Życie Europa.

TU na Życie Europa jest częścią Grupy Ubezpieczeniowej Europa. Specjalizuje się w bancassurance - ubezpieczeniach oferowanych klientom we współpracy z bankami i instytucjami pośrednictwa finansowego.

wstecz