Raport beinsured: Rekomendacje dla zakładów ubezpieczeń dotyczące systemu zarządzania produktem

Dodano: 21-09-2016

Komisja Nadzoru Finansowego w marcu 2016 roku opublikowała dwa zestawy Rekomendacji: Rekomendacje KNF dla zakładów ubezpieczeń dotyczące badania adekwatności produktu oraz Rekomendacje dla zakładów ubezpieczeń dotyczące systemu zarządzania produktem. Komentarz do pierwszego dokumentu został przygotowany przez specjalistów beinsured i opublikowany w maju tego roku. Teraz specjalnie na prośbę czytelników beinsured został opracowany komentarz do drugiego dokumentu KNF: „Rekomendacje dla zakładów ubezpieczeń dotyczące systemu zarządzania produktem”.

„Zdaniem organu nadzoru jakość systemu zarządzania produktem wpływa na wiele istotnych obszarów działalności zakładów ubezpieczeń i może wiązać się z nią wiele różnych rodzajów ryzyk. Ryzyka te to w szczególności: ryzyko produktu, ryzyko utraty reputacji, ryzyko prawne czy ryzyko operacyjne.

Trudno jest nie zgadzać się z tak zarysowanymi przyczynami, dla których Rekomendacje zostały wydane. Jednakże, jak to mówią „diabeł tkwi w szczegółach”, z tego też wzglądu postanowiliśmy zaprezentować Państwu nasz komentarz do poszczególnych Rekomendacji. Postaramy się wskazać na to, w jaki sposób praktycznie można podejść do implementowania Rekomendacji, ale też postaramy się odpowiedzieć na pytanie, na ile cel, który organ nadzoru postawił sobie opracowując te Rekomendacje, jest rzeczywiście realizowany na poziomie konkretnych zapisów.”

Powyższy fragment pochodzi ze wstępu do raportu beinsured „Rekomendacje dla zakładów ubezpieczeń dotyczące systemu zarządzania produktem”. Komentarz został przygotowany przez specjalistów z prawa ubezpieczeń Kancelarii CZUBLUN TRĘBICKI, pod redakcją mec. Piotra Czubluna. Obecnie zespół beinsured przygotowuje dla Państwa kolejny raport. Tym razem, specjaliści prawa ubezpieczeń dokonają analizy ubezpieczeń na życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym. Nowy komentarz zostanie wkrótce opublikowany na portalu beinsured.pl

Zapraszamy do pobrania raportu „Rekomendacje dla zakładów ubezpieczeń dotyczące systemu zarządzania produktem”. Publikacja jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Przeczytaj cały artykuł
Tagi: knf, rekomendacja
wstecz