Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych – lipiec 2016 r.

Dodano: 18-08-2016

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl przeprowadziła dziewiętnasty ranking dotyczący cen ubezpieczeń komunikacyjnych (OC oraz pakietów OC + AC, OC + NNW, OC + AC + NNW) na początku drugiego półrocza 2016 r.

Od 1 do 31 lipca 2016 r. ubezpieczyciele wygrywający poszczególne kategorie, uzyskali następujące wyniki:

  • AXA Direct - 4,26 pkt. w rankingu polis OC
  • Link4 - 4,38 pkt. w rankingu pakietów OC + NNW
  • Link4 - 4,33 pkt. w rankingu pakietów OC + AC
  • Link4 - 4,26 pkt. w rankingu pakietów OC + AC + NNW

Z analizy wynika, że w lipcu 2016 r. największe zmiany dotyczyły rankingu polis OC. W czerwcu, w tej kategorii liderem była Aviva, którą w badanym miesiącu zdetronizowała AXA Direct.

Wyniki wskazują, że na początku wakacji, w pozostałych trzech kategoriach, liderem cenowym, podobnie jak w poprzednim miesiącu był Link4.

W poprzednim rankingu („Ranking najtańszego OC, AC, NNW”) na czołowych miejscach uplasował się You Can Drive należący do Ergo Hestii oraz Liberty Ubezpieczenia, tak też pozostało w lipcu 2016 r. Niezmiennie, ostatnie pozycje zajmują Gothaer i TUW TUZ.

Eksperci Ubea.pl wskazują, iż brak bardzo poważnych zmian w dziewiętnastym rankingu nie oznacza, że towarzystwa ubezpieczeń zaprzestały podnoszenia składek.

„Taki proces solidarnych zmian w cennikach wciąż trwa i jest spowodowany nie tylko wprowadzeniem podatku od aktywów największych firm ubezpieczeniowych. Kluczowe znaczenie ma też fakt, że w minionym roku wartość odszkodowań z ubezpieczeń OC kierowców wzrosła o 15,8% przy minimalnej zmianie zebranej składki (ok. 1%). W odpowiedzi na nierentowność polis komunikacyjnych firmy ubezpieczeniowe już od ponad roku stopniowo podnoszą składki.” – czytamy w podsumowaniu analizy.

Ponadto, z rankingu wynika, że od kwietnia 2015 r. do lipca 2016 r. średnia składka OC w osiemnastu miastach wojewódzkich wzrosła o niemal 24%.

Pełny ranking dostępny pod adresem:

https://ubea.pl/Najtansze-OC-AC-NNW-ranking-lipiec-2016-r%2Cartykul%2C1086/

wstecz