Ranking najtańszych ubezpieczeń komunikacyjnych. AXA Ubezpieczenia i Link4 zajmują pozycje lidera

Dodano: 09-02-2017
Publikator: Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl po raz 25. przygotowała zestawienie „najtańszych” ubezpieczeń komunikacyjnych, oferowanych przez ubezpieczycieli w styczniu 2017 r. W zestawieniu zostały porównane ceny produktów w czterech kategoriach: OC, OC + NNW, OC + AC, OC + AC + NNW.

W styczniu 2017 r. wyniki dla poszczególnych kategorii przedstawiają się następująco:

  • W rankingu polis OC: AXA Ubezpieczenia - 3,84 pkt. (średnia składka: 1157,91 zł)
  • W rankingu pakietów OC+NNW: AXA Ubezpieczenia - 3,99 pkt. (średnia składka: 1036,58 zł)
  • W rankingu pakietów OC+AC: Link4 - 4,25 pkt. (średnia składka: 1862,00 zł)
  • W rankingu pakietów OC + AC + NNW: Link4 - 4,04 pkt. (średnia składka: 1895,07 zł) 

W porównaniu do poprzedniego zestawienia nastąpiła zmiana lidera cenowego w kategorii: ubezpieczenia OC. AXA Ubezpieczenia zajęła miejsce należące wcześniej do Liberty Ubezpieczenia – spółki należącej do grupy AXA.

Ranking tworzony jest na podstawie wyników kalkulacji przeprowadzonych przez Internautów na platformie Ubea.pl. Każdej marce przyznaje się punkty w przedziale od 0 do 5, gdzie 5 oznacza pozycję lidera. „Zaletą rankingów Ubea.pl jest to, że wszystkie zasady oceny poszczególnych towarzystw pozostają niezmienne już od początku 2015 r. Dzięki temu firmy ubezpieczeniowe mogą łatwo ocenić swój poziom cen względem konkurentów. Informacje rankingowe są użyteczne również dla osób kupujących ubezpieczenia komunikacyjne” – wskazano w komunikacie zawierającym wyniki rankingu.

Autorzy rankingu podali, że w styczniu 2017 r. nadal były widoczne wzrosty cen obowiązkowych ubezpieczeń OC. Są one jednak wprowadzane solidarnie, co spowodowało, że pozycje w rankingu cenowym nie zmieniły się zbyt mocno.

Pełne zestawienie rankingu znajduje się pod adresem:
https://ubea.pl/Ranking-OC-AC-NNW-styczen-2017-r%2Cartykul%2C1132/

wstecz