mfind.pl: za ubezpieczenia komunikacyjne mniej zapłacą rodzice

Dodano: 01-06-2017
Publikator: Porównywarka ubezpieczeń mfind.pl

Eksperci porównywarki ubezpieczeń OC/AC mfind.pl sprawdzili, ile za ubezpieczenie komunikacyjne zapłacą kierowcy, którzy mają dzieci.

Okazało się, że rodzice jednego dziecka, na obowiązkowym ubezpieczeniu OC mogą zaoszczędzić nawet 224 zł rocznie. Na jeszcze większe oszczędności mogą liczyć kierowcy posiadający dwójkę pociech. W ich kieszeni może zostać nawet 268 zł rocznie. O ile bezdzietni posiadacze aut średnio płacą za obowiązkową polisę OC 1 083 zł, to przy dwójce dzieci zapłacą już tylko 815 zł.

Jak wskazują eksperci porównywarki, oszczędności dotyczą również polis autocasco. Z kalkulacji wykonanych w kalkulatorze OC/AC mfind.pl wynika, że bezdzietni kierowcy płacą średnio za AC 1 742 zł. Osoby, które mają przynajmniej jedno dziecko wydają na to ubezpieczenie o 292 zł mniej, zaś kierujący z dwójką dzieci muszą średnio przeznaczyć na autocasco już tylko 1 389 zł. To aż o 20% mniej niż w przypadku kierowców, którzy nie posiadają dzieci.

– Niektórzy ubezpieczyciele wychodzą z założenia, że kierowcy, którzy przewożą dzieci są ostrożniejsi, bardziej kulturalni i jeżdżą zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Tym samym mniej ryzykują i mają mniej stłuczek na koncie. W efekcie płacą mniej za ubezpieczenie. Należy jednak pamiętać, że zniżki na OC lub AC przyznawane są jedynie tym rodzicom, którzy posiadają nieletnie dzieci. Z reguły powyżej 15. roku życia pociech przestają one obowiązywać – tłumaczy Urszula Borowiecka, ekspert porównywarki mfind.pl.

wstecz