mfind.pl: cztery scenariusze walki ze wzrostem cen OC

Dodano: 03-01-2017
Publikator: Porównywarka ubezpieczeń mfind.pl

Eksperci porównywarki ubezpieczeń OC/AC mfind.pl przyjrzeli się najbardziej prawdopodobnym scenariuszom ograniczenia dalszych podwyżek cen OC. Zespół mfind.pl ocenił, które z nich są realne i jakie skutki mogłyby przynieść planowane działania.

Jedną z najnowszym propozycji jest wycena OC na podstawie liczby mandatów i punktów karnych. To brytyjskie rozwiązanie na obniżenie cen OC dla kierowców bezszkodowych i prowadzących auto zgodnie z przepisami. Zdaniem ekspertów mfind.pl, tego sposobu na wyliczanie stawek ubezpieczenia OC nie można w tym momencie przenieść na polski rynek.

„Tego typu rozwiązanie byłoby miarodajne i sprawiedliwe jedynie, gdyby zmienić system wystawiania polis na kierowcę, tak jak to jest obecnie w Wielkiej Brytanii. Częściowe przenoszenie rozwiązań spowoduje większy chaos w systemie i mnóstwo niesprawiedliwych decyzji” – podają eksperci porównywarki. Nie można byłoby więc uniknąć sytuacji, w której pojazd zostałby zarejestrowany na starszą osobę z rodziny, mimo, iż poruszałby się nim 20-latek ze sporą ilością mandatów.

Przeczytaj cały artykuł
wstecz