Internet Rzeczy na rynku ubezpieczeń do 2022 r. będzie warty 42.76 mld dolarów

Dodano: 10-02-2017
Publikator: Markets and Markets
Kategorie :

Według nowego raportu „IoT Insurance Market – Global Forecast to 2022”, Internet Rzeczy na rynku ubezpieczeń do 2022 r. wart będzie 42.76 mld dolarów. Według raportu, kluczowym czynnikiem dla rozwoju rynku jest rosnące zainteresowanie Internetem Rzeczy w różnych zastosowaniach, w tym w ubezpieczeniach zdrowotnych, na życie, komunikacyjnych, podróży czy ubezpieczeniach rolnych.

Motoryzacja i transport z największym udziałem IoT w rynku ubezpieczeniowym w 2015 roku

Internet Rzeczy ma ogromy wpływ na sektor ubezpieczeń komunikacyjnych. Wraz z rosnącą popularnością IoT z użyciem GPS, wbudowanych czujników itp. rośnie również potrzeba nowych technologii opartych na IoT w branży ubezpieczeniowej do pozyskiwania takich informacji jak prędkość, czas hamowania i innych zachowań za kierownicą. Dodatkowo posiadacze polis mogą otrzymać nagrody za dobre zachowanie podczas jazdy.

Urządzenia IoT do zastosowania w ubezpieczeniach rolnych do ochrony przed zagrożeniami środowiskowymi i pomocy w ochronie ziemi i zwierząt gospodarskich

Prognozuje się, iż w okresie do 2022 r. rynek aplikacji dla ubezpieczeń rolnych wzrośnie. Dzięki aplikacjom ubezieczeniowym dedykowanym dla rolników, ubezpieczyciele mogą monitorować warunki środowiskowe i ostrzec rolników o zbliżających się zagrożeniach takich jak gradobicia, powodzie czy trzęsienia ziemi. Rosnące wykorzystanie dronów w rozwijających się gospodarkach, takich jak Chiny, Japonia i Indie zwiększa potrzebę na Internet Rzeczy w ubezpieczeniach do analizy danych. Urządzenia te umożliwiają ubezpieczycielom ochronę upraw i ziemi przed uszkodzeniem, a także pozwalają sprawnie zarządzać procesem roszczeniowym.

Raport obejmuje IoT na rynku ubezpieczeń w pięciu głównych regionach: Azji i Pacyfiku, Ameryce Północnej, Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce i Ameryce Łacińskiej.

wstecz