GUS: W maju 2016 r. najlepsza koniunktura w sekcji działalność finansowa i ubezpieczenia

Dodano: 20-05-2016
Publikator: Główny Urzad Statystyczny

Jak wynika z badań Głównego Urzędu Statystycznego, w maju 2016 r. najbardziej pozytywnie oceniany rodzaj działalności należy do branży finansowej i ubezpieczeniowej.

W sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 24,8 – przed miesiącem plus 21,6. 28,3% badanych firm odnotowuje poprawę koniunktury, a jej pogorszenie 3,5%. W pozostałych, sytuacja nie ulega zmianie.

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w transporcie i gospodarce magazynowej kształtuje się na poziomie plus 7,1. Poprawę można zauważyć w 17,9% badanych firm, a pogorszenie 10,8. W pozostałych sytuacja jest stabilna.

W sekcji zakwaterowanie i gastronomia, wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 11,9. 20,6% badanych firm odnotowuje poprawę koniunktury, natomiast pogorszenie 8,7%. Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

W sekcji informacja i komunikacja wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 15,3. Poprawę koniunktury odnotowuje 22,3% badanych firm, a jej pogorszenie 7%. Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

wstecz