Europ Assistance o bezpieczeństwie Europejczyków w internecie

Dodano: 19-05-2017

Jak wynika z przeprowadzonego w marcu 2017 r. na zlecenie Grupy Europ Assistance badania „Internauci w cyberprzestrzeni”, aż 75% Polaków nie obawia się korzystania z internetu. Jednocześnie co trzeci Polak nie zmienia swoich haseł i danych uwierzytelniających lub robi to rzadko. Co czwarta natomiast osoba w ogóle nie posiada antywirusa na swoich urządzeniach.

W badaniu udział wzięli internauci z sześciu europejskich krajów: Francji, Hiszpanii, Włoch, Belgii, Niemiec i Polski. Odpowiadali oni na pytania dotyczące działań podejmowanych online, obaw związanych z korzystaniem z internetu i bezpieczeństwa w sieci.

Wyniki badania wskazują, iż Europejczycy są bardzo interaktywni, chętnie korzystają z sieci, przeglądają strony internetowe, wysyłają maile, korzystają z portali społeczności i komunikatorów. Jednak zaledwie 42% z nich obawia się zagrożeń, jakie mogą czyhać w sieci. Internauci najbardziej obawiają się zagrożenia związanego z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w sieci. Europejczycy obawiają się również zagrożeń związanych z kradzieżą tożsamości, takich jak: kradzież danych finansowych, haseł i danych uwierzytelniających, czy wykorzystania danych osobowych do działań nielegalnych. W dalszej kolejności obawy te odnoszą się do pozostawienia w sieci danych osobowych lub danych konta bankowego/karty, a także braku możliwości kontrolowania informacji umieszczanych w internecie oraz ataku wirusa.

Przeczytaj cały artykuł
wstecz