Brytyjski sektor usług finansowy zaniepokojony Brexitem

Dodano: 12-07-2017
Kategorie :

Spada optymizm instytucji finansowych w Wielkiej Brytanii – takie wnioski płyną z ostatniej edycji Badania usług finansowych (Financial Services Survey) PwC i brytyjskiej organizacji Confederation of British Industry.

Nastawienie w sektorze usług finansowych w UK pogarsza się, chociaż wskaźniki takie jak zyski, sprzedaż są na znacznie wyższym poziomie – takie wnioski płyną z przeprowadzanego kwartalnie badania CBI i PwC. Trend ten jest dostrzegany w 5 z ostatnich 6 kwartałów. W ostatniej edycji badania gorsze nastawienie niż trzy miesiące temu było wskazywane przez banki i zakłady ubezpieczeń na życie. Natomiast brokerzy ubezpieczeniowi i inwestorzy zgłaszali bardziej pozytywne oceny.

Jak wskazują eksperci jednym z powodów obniżonych prognoz instytucji finansowych jest niepewność związana z Brexitem. „Z sektora dociera wiele różnych wiadomości. Podczas gdy działalność gospodarcza mocno wystartowała, optymizm zanurkował, co jest prawdopodobnie wynikiem niepewności dot. Brexitu i niepokojów, że będzie pogarszać się sytuacja na rynku finansowym” – tak wyniki skomentował Rain Newton-Smith, główny ekonomista z CBI.

W badaniu wzięły udział 94 firmy. Zebranie danych nastąpiło przed wyborami parlamentarnymi w UK.

wstecz