Bariery i szanse rozwoju sektora Fintech w Polsce

Dodano: 17-01-2017
Publikator: Fundacja FinTech Polska

Fundacja na rzecz Innowacji Finansowych FinTech Polska opublikowała raport „FinTech w Polsce – bariery i szanse rozwoju”. Autorom tego raportu zależało na zebraniu w jednym dokumencie materiału, który będzie stanowił kompendium wiedzy o bieżącej sytuacji tego rynku w Polsce, mocno osadzonym w kontekście doświadczeń oraz obecnych trendów międzynarodowych. W badaniu wzięło udział ponad 21 fintechów i 13 polskich banków a także 4 kancelarie prawne.

Celem raportu jest zdefiniowanie bieżącego stanu rozwoju innowacji finansowej w Polsce oraz zidentyfikowanie kluczowych barier oraz szans dalszego rozwoju, z uwzględnieniem propozycji jak nimi zarządzić, by wykorzystać nadarzającą się okazję dla Polski jako przyszłego regionalnego centrum innowacji finansowej i transakcyjnej.

Z raportu wynika, że w Polsce funkcjonuje już co najmniej kilkadziesiąt podmiotów sektora FinTech, które obejmują wszystkie główne, znane na świecie segmenty tego rynku. Najliczniej reprezentowaną grupą lecz także najbardziej dojrzałą są przedsiębiorcy wyspecjalizowani w obszarze płatności elektronicznych oraz platform finansowych.

Przeczytaj cały artykuł
wstecz