AXA Ubezpieczenia i Link4 stale z najtańszym ubezpieczeniem komunikacyjnym

Dodano: 04-11-2016
Publikator: Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl przeprowadziła kolejny miesięczny ranking dotyczący cen ubezpieczeń komunikacyjnych OC oraz pakietów OC + AC, OC + NNW, OC + AC + NNW w październiku 2016 r.

W badaniu każde z klasyfikowanych towarzystw oceniono w skali od 0,00 punktów do 5,00 punktów. - Firma z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.) musiałaby zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji wykonanej przez internautów - wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.

Od 1 do 31 października 2016 r. w poszczególnych kategoriach czołowe miejsca zajęły następujące towarzystwa:

  • w rankingu polis OC: AXA Ubezpieczenia - 3,94 pkt.
  • w rankingu pakietów OC + NNW: AXA Ubezpieczenia - 4,28 pkt.
  • w rankingu pakietów OC + AC: Link4 - 4,45 pkt.
  • w rankingu pakietów OC + AC + NNW: Link4 - 4,33 pkt.

Podobnie jak w poprzednim - wrześniowym rankingu, w październiku liderami pozostają AXA Ubezpieczenia i Link4. Wysoko w rankingu utrzymują się również Liberty Ubezpieczenia oraz You Can Drive (Ergo Hestia).

- Na uwagę zasługuje również poprawa wyników odnotowanych przez firmę Aviva. Natomiast jeżeli chodzi o najniższe pozycje to we wszystkich zestawieniach zajęła je powracająca do rankingu UNIQA - informuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.

Eksperci porównywarki Ubea zwrócili uwagę na wyniki rynku komunikacyjnego po pierwszej połowie 2016 r. Wskazują one na podwyżki obowiązkowych polis dla kierowców jeszcze w 2017 r. Dane PIU wskazują, że strata techniczna z polis OC po pierwszej połowie 2016 r. wyniosła aż 607 mln zł, co stanowi jej pogłębienie aż o 86% w stosunku do pierwszej połowy poprzedniego roku. Eksperci przypominają również, że mimo wzrostu składki zebranej od kierowców, towarzystwa ubezpieczeń odnotowały gorszy wynik finansowy.

- Powodów do optymizmu w kwestii składek nie przysparza fakt, że do końca 2016 roku ubezpieczyciele muszą wdrożyć zalecenia KNF-u dotyczące likwidacji szkód osobowych - podsumowuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.

Eksperci wskazują, iż to wszystko sprawia, że w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się kolejnych podwyżek polis OC.

wstecz