AXA Ubezpieczenia i Link4 niezmiennie liderami rankingu najtańszych ubezpieczeń komunikacyjnych

Dodano: 06-12-2016
Publikator: Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl przeprowadziła kolejny miesięczny ranking dotyczący cen ubezpieczeń komunikacyjnych OC oraz pakietów OC + AC, OC + NNW, OC + AC + NNW w listopadzie 2016 r. Wyniki badania wskazują, iż wciąż najtańsze są polisy oferowane przez AXA Ubezpieczenia i Link4. Portal Ubea.pl wskazał również, że rosnące ceny polis komunikacyjnych zwiększyły zainteresowanie internetowymi porównywarkami ubezpieczeń (czytaj więcej: mfind.pl: Kierowcy szukają tańszych ofert polis OC w internecie).

W badaniu każde z klasyfikowanych towarzystw oceniono w skali od 0,00 punktów do 5,00 punktów. - Firma z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.) musiałaby zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji wykonanej przez internautów - wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Od 1 do 30 listopada 2016 r. w poszczególnych kategoriach czołowe miejsca zajęły następujące towarzystwa:

  • ranking polis OC: AXA Ubezpieczenia - 4,15 pkt.
  • ranking pakietów OC + NNW: AXA Ubezpieczenia - 4,32 pkt.
  • ranking pakietów OC + AC: Link4 - 4,35 pkt.
  • ranking pakietów OC + AC + NNW: Link4 - 4,25 pkt.

Ubea.pl zestawiła wyniki rankingowe z II i III kwartału 2016 r. Okazało się wówczas, że rankingowi liderzy utrzymali swoje pozycje – AXA już po raz czwarty zwyciężyła w klasyfikacji polis OC oraz pakietów OC + NNW (w sierpniu i wrześniu jako AXA Direct. Czytaj więcej: Integracja AXA Direct z AXA Ubezpieczenia). W klasyfikacji pakietów OC + AC i OC + AC + NNW już po raz szósty zwyciężyło Link4. W czołówce pozostają również Aviva oraz Liberty Ubezpieczenia (marka AXA Ubezpieczenia). Ostatnie pozycje rankingowe we wszystkich kategoriach zajęły dwa towarzystwa: Generali Direct lub Gothaer.

- Warto jednak pamiętać, że ranking Ubea.pl jest statystyczną analizą powstającą na podstawie dużej liczby kalkulacji. Przy pewnych konkretnych założeniach cenowa pozycja Generali Direct i Gothaer może być znacznie lepsza - zwraca uwagę Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Eksperci porównywarki przypominają, iż podwyżki OC stały się niedawno nawet przyczyną walki politycznej (czytaj więcej: Politycy zainteresowali się podwyżkami OC komunikacyjnego). Nie wyniknęły z tego jednak żadne konkretne rozstrzygnięcia dla kierowców. Eksperci wskazali jednak, że bardziej istotna w tej sprawie była opinia Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który po zbadaniu ostatnich podwyżek uznał, że w przeważającej większości przypadków były one spowodowane czynnikami ekonomicznymi (czytaj więcej: UOKiK bada, czy nie doszło do zmowy cenowej przy podwyżkach OC).

- To wskazówka dla polityków, którzy powinni zainteresować się takimi kwestiami jak częstotliwość poważnych wypadków, która znacznie przewyższa europejską średnią. Powinni także zastanowić się nad standaryzacją zadośćuczynień. Poprawa bezpieczeństwa na drogach to długookresowy cel, ale kwestię wysokości świadczeń za szkody osobowe można uporządkować znacznie szybciej - podsumowuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

wstecz