AXA i Link4 z najtańszymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi w całym 2016 r.

Dodano: 12-01-2017
Publikator: Sygnatura: Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl przez ostatnie dwanaście miesięcy analizowała anonimowe kalkulacje internautów, co pozwoliło na sporządzenie raportu cen ubezpieczeń komunikacyjnych OC oraz pakietów OC + AC, OC + NNW, OC + AC + NNW w całym 2016 r. W minionym roku, jako liderzy ubezpieczeń samochodu, dominowały marki AXA i Link4.

Wszystkie klasyfikowane towarzystwa z odpowiednio dużą liczbą kalkulacji oceniano co miesiąc w skali od 0,00 do 5,00 punktów. - Najniższy wynik oznacza, że dany ubezpieczyciel we wszystkich pojedynczych porównaniach ulokował się na ostatniej pozycji. Firma z najwyższą liczbą punktów (5,00 punktów) musiałaby zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji wykonanej przez internautów - tłumaczy Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl. W całym 2016 r. żaden z ubezpieczycieli nie uzyskał skrajnych wyników punktowych.

Od stycznia do grudnia 2016 r. największą liczbę punktów (na 60 możliwych) otrzymały następujące zakłady ubezpieczeń: 

  • W kategorii OC: AXA Ubezpieczenia (wcześniej AXA Direct) - 49,67 punktu,
  • W kategorii OC + NNW: AXA Ubezpieczenia (wcześniej AXA Direct) - 51,24 punktu,
  • W kategorii OC + AC: Link4 - 52,78 punktu,
  • W kategorii OC + AC + NNW: Link4 - 52,18 punktu.

Po zestawieniu rocznych wyników można zauważyć, iż cały 2016 r. został zdominowany przez dwie marki. W rankingach OC i pakietów OC + NNW zdecydowanie przodowała AXA Direct (później AXA Ubezpieczenia; czytaj więcej: Integracja AXA Direct z AXA Ubezpieczenia). W kategoriach OC + AC i OC + AC + NNW liderem pozostawało Link4.

W czołówce rankingu znalazły się również takie marki jak: You Can Drive, Aviva oraz Liberty Ubezpieczenia. - Warto pamiętać, że Liberty od niedawna należy do grupy AXA - przypomina Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl (czytaj więcej: AXA zakończyła transakcję zakupu Liberty Ubezpieczenia).

Na końcu rankingu natomiast znalazło się Generali Direct oraz Gothaer. Wynik ten nie powinien być zaskoczeniem dla tych, którzy śledzili analizy miesięczne z 2016 r.

wstecz