Autocasco też poszło w górę

Dodano: 23-05-2017
Publikator: Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl

Eksperci porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl wskazują, że w ostatnim czasie posiadacze ubezpieczenia autocasco odczuli spore podwyżki składek. Mimo to, zakłady ubezpieczeń w minionym roku praktycznie nie zarobiły na AC.

Jednym z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy są podwyżki OC. To zdecydowanie jeden z najczęściej poruszanych tematów w obszarze ubezpieczeń. Warto jednak zaznaczyć, że w ostatnim czasie podrożało również AC. Podwyżki te są odpowiedzią ubezpieczycieli na wzrost wartości likwidowanych szkód.

Z danych PIU i KNF wynika, że już w 2015 r. można było zaobserwować wzrost wypłat z autocasco. Jednak od stycznia do grudnia 2016 r. ubezpieczyciele wypłacili posiadaczom autocasco już 4,20 mld zł, czyli o 0,36 mld zł więcej niż rok wcześniej. Zmiany te są wynikiem między innymi wzrostu liczby polis i działania rekomendacji KNF dot. likwidacji szkód komunikacyjnych. - Nadzór finansowy zakazał również uwzględniania amortyzacji części zamiennych - tłumaczy Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Przeczytaj cały artykuł
wstecz