75% populacji UE oczekuje więcej działań w walce z oszustwami podatkowymi

Dodano: 01-08-2016
Publikator: Parlament Europejski
Kategorie :

W dniach 9-18 kwietnia 2016 r., na zlecenie Parlamentu Europejskiego, zostało przeprowadzone badanie Eurobarometru. 75% respondentów uważa, że Unia Europejska powinna podejmować więcej działań niż dotychczas w walce z oszustwami podatkowymi. Zdaniem 56% Polaków, UE powinna interweniować bardziej niż obecnie w walce z tymi oszustwami.

Działania Parlamentu Europejskiego dotyczące sprawiedliwego opodatkowania korporacji miały miejsce jeszcze przed ujawnieniem afery LuxLeaks i Panama Papers. Jednak, od rozpoczęcia kryzysu gospodarczego posłowie naciskają na państwa członkowskie i wzywają do większej przejrzystości i przerwania nieuczciwych praktyk podatkowych korporacji.

- 75% populacji UE oczekuje więcej działań UE w walce z oszustwami podatkowymi - skuteczna odpowiedź na te oczekiwania jest ważna. Parlament Europejski stoi na czele tych zmagań, przyjmując ambitne i konkretne propozycje, które mają na celu zwiększenie przejrzystości podatkowej i walkę z unikaniem płacenia podatków, wzywając państwa członkowskie do automatycznej wymiany orzeczeń podatkowych oraz składania sprawozdań finansowych od firm międzynarodowych w rozbiciu na kraje, sformułowania wspólnej definicji raju podatkowego oraz silnych i konkretnych sankcji - wyjaśnia przewodniczący Komisji Spraw Gospodarczych i Monetarnych Roberto Gualtieri.

Przeczytaj cały artykuł
Tagi: podatek
wstecz