Piotr Wrzesiński w panelu ekspertów ds. PEPP przy EIOPA

Dodano: 09-07-2019
Publikator: informacja prasowa

Piotr Wrzesiński, ekspert i analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń dołączył do panelu ekspertów ds. PEPP przy Europejskim Urzędzie Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA).

Nowo powołany panel ekspertów EIOPA zajmie się wsparciem urzędu w przygotowaniu aktów wykonawczych do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ogólnoeuropejskiego indywidualnego produktu emerytalnego (PEPP). Pierwsze spotkanie panelu ekspertów odbędzie się 30 lipca 2019 r.

W dniu 4 kwietnia 2019 r. Parlament Europejski opowiedział się za przyjęciem rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ogólnoeuropejskiego indywidualnego produktu emerytalnego (OIPE). Rozporządzenie wchodzi w życie 20. dnia po publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Z kolei jego stosowanie zacznie się po 12 miesiącach od publikacji. Szacuje się, że pierwsze produkty trafią na rynek za 2,5 roku. Czytaj więcej: Parlament Europejski zgodził się na ogólnoeuropejskie indywidualne produkty emerytalne

wstecz